Przygotowania uroczystości weselnych od wielu tygodni, jeśli nie miesięcy spędzają sen z powiek,
zarówno Państwa Młodych jak i całej rodziny. W końcu przychodzi ten długo wyczekiwany dzień i mimo, że wszystko jest przygotowane i dopięte prawie na ostatni guzik, tyle jest rzeczy których  trzeba jednak doglądać, tyle drobnych spraw które mogą pójść nie tak i mimo zaangażowania wszystkich dostępnych sił i środków ciężko jest oddać się zupełnie euforii tak wspaniałego święta, bo przecież cały czas trzeba wszystkiego dopatrywać.

W tym momencie na horyzoncie jawi się rozwiązanie, czemu by nie zatrudnić kogoś kto po prostu będzie wszystkiego pilnował? Osoby która podczas wesela nie ma obowiązku wypicia zdrowia państwa młodych, osoby która nie musi dbać o to czy każdy członek rodziny zobaczy ją odpowiednio ubraną podczas mszy w kościele, osoby która dokładnie zna większość możliwych ślubnych wpadek i jest gotowa wszystko uratować w mgnieniu oka?

I tu zaczyna się koordynacja dnia ślubu i wesela przez konsultanta ślubn
ego, który spotyka się z Parą Młodą odpowiednio wcześniej zapoznaje ze wszystkimi zaplanowanymi  przezeń działaniami i przejmuję na siebie obowiązek doprowadzenia wszystkiego do szczęśliwego końca, pozbawiając stresu nowożeńców i ich najbliższych.

Spotyka się z podwykonawcami  szczegółowo sprawdza i ustala zakres ich obowiązków. Sporządza scenariusz , który realizowany jest od samego rana do późnego wieczora, tak aby wszystko działało niczym w szwajcarskim zegarku. Czuwa nad Parą młoda aby na czas i bez stresu byli gotowi do uroczystości . Przeważnie w tym dniu działa równocześnie dwóch konsultantów którzy dzielą się obowiązkami czuwania nad całą uroczystością. Jeden jest przy Parze Młodej i czuwa nad przygotowaniami  Pary do uroczystości, natomiast drugi jest w stałym kontakcie z podwykonawcami i nadzoruje zakres ich obowiązków, aby wszystko było gotowe na czas.

Poniżej kilka  rzeczy o których trzeba pamiętać, pomijając  te zupełnie oczywiste:

– czy prawidłowo rozłożono winietki na stołach weselnych

– czy dostarczono tort do restauracji weselnej

– czy została odebrana wiązanka Panny Młodej

– czy dojechała fryzjerka do Panny Młodej

– czy wizażystka jest o umówionej godzinie

– czy  auto jest gotowe dla Pary młodej, a próg w samochodzie nie ubrudzi białej sukni podczas wsiadania.

– czy Pan Młody nie zapomniał w jaki sposób ma trzymać rękę o którą będzie wspierała się Panna Młoda

– czy Młodzi wiedzą gdzie stanąć kiedy już po uroczystości ślubu będą wychodzić z kościoła

Elementów które mogą nie zagrać, podczas ślubu i wesela, jest tak wiele, że ciężko byłoby je wypisać w jednej książce, warto więc postawić w tej sytuacji na doświadczenie i profesjonalizm.

Cookie Consent with Real Cookie Banner